۲۱ راه برای سرعت بخشیدن وبسایت

21 راه برای سرعت بخشیدن وبسایت

آیا سرعت بخشیدن به وبسایت مهم است؟

کاربران به وب سایت های سریع علاقه مند هستند و وقتی یک سایت به کندی پاسخ می دهد ، بازدید کنندگان صبر خود را از دست می دهند و احتمال بازگشت آن ها به آن سایت کمتر است.بهبود سرعت وب سایت شما نه تنها برای کاربران بلکه برای رتبه بندی موتورهای جستجو ( سئو ) نیز مهم است.در این مقاله می خواهیم ۲۱ راه برای سرعت بخشیدن وبسایت را بررسی کنیم.

در مطالعه ای که توسط Akamai انجام شده است ، تقریبا نیمی از کاربران وب انتظار دارند که یک سایت در ۲ ثانیه یا کمتر بارگیری شود. اگر ظرف ۳ ثانیه بارگیری نشود ،کاربران تمایل دارند که سایت را ترک کنند.

تأخیر یک ثانیه ای در بازده زمان بارگیری صفحه باعث می شود که:

۱۱٪ بازدید صفحه کمتر می شود.
۱۶٪ رضایت مشتری را کاهش می دهد.
۷٪ ضرر در تبدیل بازدیدکننده به مشتری ایجاد می کند.
چند ثانیه اضافی می تواند تأثیر بسزایی در توانایی شما در جذب بازدید کننده و فروش داشته باشد.

این بدان معنی است که داشتن یک سایت سریع ضروری است ، نه فقط برای رتبه بندی خوب با Google ، بلکه برای نگه داشتن مشتری های شما.

سرعت سایت شما حتی بر رتبه بندی جستجوی ارگانیک شما نیز تأثیر می گذارد. از سال ۲۰۱۰ ، گوگل در الگوریتم خود سرعت سایت را نیز قرار داده است.

درجه بندی سایت ها براساس زمان بارگذاری سایت:

زیر ۱ ثانیه = کامل
۱-۳ ثانیه = بالاتر از حد متوسط
۳-۷ ثانیه = متوسط
۷+ ثانیه = بسیار ضعیف

۱. درخواستهای HTTP را به حداقل برسانید.

طبق گفته های یاهو ، ۸۰٪ از زمان بارگذاری یک صفحه وب برای بارگیری قسمت های مختلف صفحه مانند تصاویر ، شیوه نامه ها و اسکریپت ها صرف شده است.درخواست HTTP برای هر یک از این عناصر می شود ، بنابراین هر چه مؤلفه های صفحه بیشتر باشد ، مدت زمان بیشتری برای نمایش صفحه سپری می شود.

اولین قدم برای به حداقل رساندن درخواست های شما ، مشخص کردن تعداد قسمت های سایت شما در حال حاضر است.

اگر از Google Chrome استفاده می کنید ، می توانید از ابزارهای برنامه نویس مرورگر استفاده کنید تا ببینید سایت شما چند درخواست HTTP ایجاد می کند.

کاهش درخواست های http

۲.فایل ها را بهینه و ترکیب کنید.

اکنون که می دانید سایت شما چند درخواست دارد ، می توانید برای کاهش این تعداد کار کنید. بهترین کار برای شروع، کار با پرونده های HTML ، CSS و JavaScript است.این پرونده ها بسیار مهم هستند ، زیرا ظاهر سایت شما را تعیین می کنند.

با هر بازدید کاربر از سایت به تعداد درخواست های HTTP افزوده می شود.می توانید با “کوچک سازی” و ترکیب پرونده های خود ، این تعداد را کاهش دهید.  که باعث کاهش اندازه هر پرونده و همچنین تعداد کل پرونده های سایت می شود.

کوچک کردن فایل های سایت

کم کردن پرونده شامل از بین بردن قالب بندی ، فضای سفید و کد غیر ضروری است.

از آنجا که هر کد غیر ضروری به اندازه صفحه شما می افزاید ، مهم است که فضاهای اضافی ، قطع خط و تورفتگی ها را از بین ببرید. این کار تضمین می کند که صفحات شما تا حد ممکن لاغر هستند.

ترکیب فایل ها دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. اگر سایت شما چندین فایل CSS و JavaScript را اجرا می کند ، می توانید آنها را ترکیب کنید.

روش های مختلفی برای کوچک سازی و ترکیب فایل ها وجود دارد و اگر سایت شما با وردپرس اجرا شود ، افزونه هایی مانند WP Rocket این روند را نسبتاً ساده انجام می دهند.

۳- بارگذاری JavaScript را به تعویق بیندازید.

از بارگیری فایل هایی که بزرگ هستند جلوگیری کنید تا سایر فایل هایی که کوچک هستند اول بارگذاری شوند. اگر فایلهای بزرگتر مانند JavaScript را به تاخیر می اندازید ، اطمینان حاصل کنید که بقیه مطالب شما می توانند بدون تأخیر بارگیری شوند.

اگر یک سایت وردپرس دارید ، می توانید از افزونه WP Rocket که برای آسان کردن بارگذاری جاوا اسکریپت به تاخیر افتاده است ، استفاده کنید.

۴- زمان بایت اول را به حداقل برسانید.

علاوه بر مدت زمان لازم برای بارگیری کامل صفحه شما ، می توانید به مدت زمان لازم برای شروع بارگذاری نیز نگاهی بیندازید.

زمان بایت اول یا TTFB ، مدت زمانی است که یک مرورگر باید منتظر بماند تا اولین بایت داده خود را از سرور دریافت کند. گوگل TTFB کمتر از ۲۰۰ms  را توصیه می کند.

برخلاف بسیاری از فاکتورهای عملکرد سرعت که بیشتر ، صاحبان سایت روی آن متمرکز هستند ، این یک نگرانی سمت سرور است.

هنگامی که یک کاربر از سایت شما بازدید می کند ، مرورگرِکاربر درخواست HTTP را به سرور میزبان سایت ارسال می کند. سه مرحله وجود دارد که باید بین درخواست اولیه و دریافت اولین بایت داده ها اتفاق بیفتد:

  1. جستجوی DNS
  2. پردازش سرور
  3. واکنش (پاسخگویی)

می توانید با استفاده از ابزارهای برنامه نویس Chrome یا یک ابزار ، ببینید سایت خود  چقدر طول می کشد تا پاسخگویی را انجام دهد.

اگر از ابزارهای برنامه نویس استفاده می کنید ، مهم است که به یاد داشته باشید که زمان پاسخگویی می تواند تحت تأثیر اتصال اینترنت شما نیز باشد. بنابراین اگر اتصال شما کندتر باشد ، پاسخ سرور شما دیرتر ظاهر می شود.

۵. زمان پاسخگویی سرور را کاهش دهید.

یکی از بزرگترین عواملی که برای سرعت بارگیری صفحه شما وجود دارد ، مدت زمانی است که جستجوی DNS شما طول می کشد.

DNS یا سیستم نام دامنه ، سروری است با بانک اطلاعاتی از آدرسهای IP و نامهای میزبان مرتبط آنها. وقتی کاربر URL را در مرورگر خود وارد می کند ، یک سرور DNS همان چیزی است که آن URL را به آدرس IP ترجمه می کند که موقعیت آن را به صورت آنلاین نشان  دهد.

بنابراین ، جستجوی DNS فرایند یافتن یک رکورد خاص DNS است. به طور مثال،می توانید به عنوان رایانه خود در جستجوی شماره در دفترچه تلفن ، از آن فکر کنید.

مثالی برای جستوجوی DNS

به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که شما می خواهید به URL:www.ttmweb.ir مراجعه کنید. شما این مورد را در مرورگر خود تایپ می کنید.ISP شما برای یافتن آدرس IP مرتبط با آن URL ، یک جستجوی DNS را انجام می دهد.

سرعت بخشیدن و وبسایت

یک آدرس IP مانند ۵۲.۴۰.۵۷.۱۵۸.۴۴۳ دریافت می کند ، که برای پیدا کردن سایت مورد نظر از آن استفاده می شود. این مرحله باعث می شود تا کاربران نیازی به حفظ کردن رشته های طولانی از اعداد برای دسترسی به اطلاعات آنلاین نداشته باشند.میزان زمانی که این مرحله انجام می شود بستگی به سرعت ارائه دهنده DNS شما دارد.

شما می توانید این گزارش مقایسه سرعت DNS را که ماهانه به روز می شود ، بررسی کنید تا ارائه دهنده های خود را ببینید که در کجای رتبه بندی ایستاده اند و کدام ارائه دهندگان سرعت بالاتری دارند.

رتبه بندی dns

۶. میزبان(سرور) مناسب را برای سایت خود انتخاب کنید.

بیشتر صاحبان سایت های جدید ارزان ترین گزینه ممکن را برای میزبانی انتخاب می کنند. اگرچه این در ابتدای کار کافی است ،اما به محض شروع ترافیک بیشتر باید به روزرسانی کنید.

برای میزبانی سایت خود، سه گزینه مختلف دارید:
  1. میزبانی مشترک
  2. میزبانی VPS
  3. سرور اختصاصی

میزبانی مشترک ارزانترین گزینه است و اغلب می توانید آن را با قیمت پایینی در ماه بدست آورید. اگرچه مناسب برای سایت های کم ترافیک است.

با میزبانی مشترک ، منابع خاصی مانند CPU ، فضای دیسک و RAM را با سایر سایتهای میزبانی شده در همان سرور به اشتراک می گذارید.

با میزبانی VPS ، شما هنوز یک سرور را با سایر سایت ها به اشتراک می گذارید ، اما بخش اختصاصی خود را از منابع سرور دارید. این یک گزینه مناسب مابین است. سایت شما را از هر کس دیگری روی سرور شما محافظت می کند بدون نیاز به  هزینه ای برای میزبانی اختصاصی.

میزبان

اگر به فضای کافی احتیاج دارید و می خواهید کنترل کاملی بر میزبانی خود داشته باشید ، بهترین گزینه برای شما سرور اختصاصی است.هرچند ممکن است حدس زده باشید ، این گرانترین گزینه است.

اگر در جایی هستید که سطح ترافیک شما ،زمان پاسخگویی سرور شما را کند می کند ، ممکن است زمان آن رسیده باشد که از سرور مشترک به یک VPS یا از یک VPS به یک سرور اختصاصی انتقال مکان دهید.

۷-  فشرده سازی را اجرا کنید.

این به نفع شماست که پرونده های خود را به کمترین سایز ممکن برسانید ، بدون آنکه کیفیتش را از دست بدهد. هر چه پرونده های شما کوچکتر باشد ، سریعتر بارگیری می شود و زمان بارگذاری کلی سایت شما پایین خواهد آمد.

صفحات با تعداد زیادی تصاویر و سایر محتوا می توانند در اندازه بیش از ۱۰۰ کیلوبایت به پایان برسند. در نتیجه ، آنها حجیم و آهسته بارگیری می شوند.با فشرده سازی آنها می توانید بارگیری را سرعت ببخشید.

برای اطلاع از چگونگی سرعت بخشیدن به فشرده سازی سایت شما ، می توانید از GIDNetwork برای انجام  فشرده سازی استفاده کنید.

۸. فشرده سازی را فعال کنید.

هرچه پرونده های شما کوچکتر باشد ، صفحات شما سریعتر بارگیری می شوند. فشرده سازی فایل ها یکی از ساده ترین راه ها برای کاهش زمان بارگذاری است و امروزه فعال کردن فشرده سازی با Gzip یک روش استاندارد محسوب می شود.

Gzip یک فرمت فایل و برنامه نرم افزاری است که در واقع رشته های کد مشابه را در پرونده های متنی شما قرار می دهد ، سپس آنها را به طور موقت جایگزین می کند تا پرونده ها کوچکتر شوند.که خوبی با CSS و HTML کار می کند ، زیرا این پرونده ها به طور معمول دارای کد و فضای مکرر هستند.

بیشتر سرورهای وب می توانند قبل از ارسال آنها برای بارگیری ، با تماس با یک ماژول یا استفاده از روالهای داخلی ، پرونده ها را با فرمت Gzip فشرده کنند. طبق گفته یاهو ، این کار می تواند زمان بارگیری را حدود ۷۰٪ کاهش دهد.

و از آنجا که ۹۰٪ از ترافیک اینترنت امروزه از طریق مرورگرهایی که از Gzip پشتیبانی می کنند ، می باشد ، گزینه ای عالی برای سرعت بخشیدن به سایت شما است.

اگر مطمئن نیستید که سایت شما Gzip را فعال کرده است ، می توانید از checkgzipcompression.com برای دیدن استفاده کنید. فقط URL سایت خود را باید وارد کنید.

فشرده سازی

۹. حافظه پنهان مرورگر را فعال کنید.

هنگام بازدید از یک وب سایت ، عناصر صفحه ای که بازدید می کنید در هارد دیسک شما یا در حافظه موقت ذخیره می شوند.این بدان معنی است که دفعه بعدی که به همان سایت مراجعه می کنید ، مرورگر شما می تواند بدون نیاز به ارسال درخواست HTTP دیگر به سرور ، صفحه را بارگیری کند.

در اینجا چگونگی آن از زبان Tenni Theurer ،  آورده شده است:

اولین باری که شخصی به وب سایت شما مراجعه می کند ، باید قبل از استفاده از صفحه شما ، سند HTML ، شیوه نامه ها ، فایل های جاوا اسکریپت و تصاویر را بارگیری کند. پس از بارگیری صفحه و مؤلفه های مختلف ذخیره شده در حافظه پنهان کاربر ، برای بازدیدهای بعدی فقط چند مؤلفه باید بارگیری شود.

در تست تورر ، هریک از سه مؤلفه  ۰.۹ ثانیه زمان را کم کرد که تقریباً ۲ ثانیه از زمان بارگذاری را کوتاه می کند.

فعال کردن حافظه پنهان سایت های WordPress

نحوه تنظیم caching بستگی به این دارد که آیا سایت خود را با WordPress یا HTML static اجرا می کنید.

اگر یک سایت وردپرس را راه اندازی کرده اید ، می توانید از افزونه ای مانند W3 Total Cache استفاده کنید تا به راحتی حافظه پنهان را فعال کنید.

W3 Total Cache ادعا می کند که کاربران آن پس از پیکربندی کامل پلاگین ، ۱۰ برابر در نتایج Google  و تا ۸۰٪ در نگهداری پهنای باند،بهبود مشاهده کرده اند.

فعال کردن حافظه پنهان سایت های HTML static

اگر یک سایت HTML استاتیک دارید ، می توانید حافظه ذخیره سازی را در پرونده htaccess خود فعال کنید.

می توانید خط هایی را به کد اضافه کنید که به مرورگرها بگوید حافظه پنهان را ذخیره کرده و مدت زمان ذخیره آن، چقدر است.

به شما این امکان را می دهد که مقدار زمانی را که می خواهید هر نوع پرونده ای در حافظه نهان یک کاربر ذخیره شود،را تعیین کنید.به طور کلی ، منابع استاتیک باید حداقل طول یک هفته  کش داشته باشند.

برای کلیه منابع ذخیره شده مانند JavaScript و پرونده های CSS ، پرونده های تصویری ، پرونده های رسانه ای و PDF ، حافظه پنهان را بین حداقل یک هفته تا یک سال تنظیم کنید.

۱۰. اندازه تصویر را کاهش دهید.

تصاویر می توانند نقش مهمی در سرعت سایت شما داشته باشند.که روی رابط کاربری و تجربه کاربری ( ui & ux) سایت تاثیر به سزایی می گذارد.آنها اغلب پرونده های بسیار بزرگی هستند که می توانند بارگیری صفحه را کند کنند.اما حذف آنها در کل گزینه ی مناسبی نیست.

این را در نظر بگیرید: میانگین تبدیل بازدیدکننده به مشتری وب سایت تجارت الکترونیکی در حدود ۱-۳٪ شناور است.اما این تعداد ممکن است برای برخی از سایت ها ۵ درصد افزایش یابد.

یکی از بهترین راه ها برای تبدیل نرخ تبدیل خود به این سطح ، شامل تعداد زیادی از تصاویر محصول مفید است. در یک نظرسنجی ، ۶۶٪ از مصرف کنندگان گفتند که مایلند قبل از خرید حداقل سه عکس از محصول را مشاهده کنند.این بدان معنی است که اگر می خواهید یک سایت تجارت الکترونیکی موفق را اجرا کنید ، تصاویر کاملاً ضروری هستند.

این همچنین بدان معنی است که فشرده سازی تصویر بسیار مهم است و این مهم است که آیا سایت شما شامل فروشگاه تجارت الکترونیک است یا خیر.

با ابزاری مانند Pingdom می توانید ببینید که چه اندازه از تصاویر تأثیرگذاری در هر یک از صفحات خود وجود دارد. یک تست سرعت صفحه را اجرا کنید ، سپس به “درخواست های نوع محتوا” نگاه کنید.

مثالی برای کاهش اندازه تصاویر

یکی از ساده ترین راه ها برای کاهش اندازه پرونده های تصویر ، برش تصاویر در اندازه صحیح است. به عنوان مثال ، اگر می خواهید تصویری به اندازه ۵۷۰ پیکسل ظاهر شود ، اندازه تصویر را در  عرض آن تغییر دهید.

“تصویری به عرض ۲۰۰۰ پیکسل بارگذاری نکنید و پارامتر عرض را به اندازه دلخواه خود تنظیم کنید.”

اگر از پارامتر عرض برای کوچکتر شدن تصاویر در سایت خود استفاده می کنید ، تغییر اندازه آن تصاویر باید اولویت باشد. این یک روش آسان برای کاهش اندازه کل هر صفحه است و می تواند تأثیر عمده ای بر سرعت سایت شما داشته باشد.

در مرحله بعد ، می توانید فایل های تصویر خود را با چند ابزار مختلف فشرده سازی کنید.

فشرده سازی در سایت های وردپرسی

اگر سایت شما با وردپرس اجرا می شود ، WP Smush گزینه بسیار خوبی است.

همچنین می توانید از این افزونه برای تغییر اندازه خودکار تمام پرونده های جدید آپلود شده استفاده کنید. حداکثر عرض و ارتفاع را تنظیم کنید ، و هر تصویری که بیش از آنها باشد “کوچک” می شوند.

اگر از WordPress استفاده نمی کنید ، می توانید از یک ابزار غیروردپرسی مانند Compressor.io استفاده کنید.قبل از افزودن تصویری به سایت خود ، آن را در این ابزار بارگذاری کنید و فشرده سازی بدون ضرر را انتخاب کنید.بعد از اینکه فایل جدید را ذخیره کردید ، می توانید آن را در سایت خود بارگذاری کنید.

در مرحله بعد ، همچنین مطمئن شوید که از انواع پرونده های مناسب برای هر تصویر استفاده می کنید. ممکن است این یک نگرانی جزئی به نظر برسد ، اما انواع پرونده ای که شما استفاده می کنید می تواند اندازه هر پرونده را تحت تأثیر قرار دهد.

فرمت های مختلف عکس

شما چند گزینه مختلف برای فرمت عکس دارید که متداول ترین آنها JPG ، PNG و GIF است.

۱. فرمتJPG

به طور کلی بهترین گزینه برای عکس ها است. از فشرده سازی ضایع کننده استفاده می کند ، به این معنی که برخی از داده های تصویر هنگام ذخیره شدن در این قالب از بین می روند.

این از دست دادن داده برای بینندگان در عکس ها غیر قابل کشف است ، اما در سایز پرونده کوچکتر از اکثر انواع فایل های تصویری انجام می شود.

بنابراین اگر صفحات را با تعداد زیادی عکس بارگذاری می کنید ، اطمینان حاصل کنید که همه JPG ها می توانند زمان بارگیری را به میزان قابل توجهی کاهش دهند ، بدون اینکه اصلاً روی ظاهر آنها تأثیر بگذارد.

۲.فرمت PNG

از طرف دیگر PNG ها از فشرده سازی بدون ضرر استفاده می کنند. این بدان معناست که وقتی یک تصویر را به عنوان PNG ذخیره می کنید ، هیچ داده ای را از دست نمی دهید و اندازه پرونده حاصل از JPG بزرگتر است.

اگر شما نیاز به خطوط واضح و جزئیات واضح دارید ، PNG راهی است که باید انجام دهید. این بهترین گزینه برای آرم ها ، تصاویر ، هنر خط و سایر گرافیک های دقیق است.

۳.فرمت GIF

سرانجام ، GIF ها فقط باید برای گرافیک های کوچک یا ساده با اندازه کمتر از ۱۰ × ۱۰ پیکسل ، یک پالت رنگی از ۳رنگ یا کمتر  و برای تصاویر متحرک استفاده شوند.

وقتی اندازه و قالب های خود را به درستی دریافت کردید ، می توانید مطمئن شوید که کدی که برای اجرای آنها استفاده می کنید نیز مناسب است.

۱۱. از CDN استفاده کنید.

گذشته از سرور میزبان سایت شما ، می توانید از شبکه های دیگر سرورها نیز استفاده کنید تا زمان بارگیری را برای بازدید کنندگان خود کاهش دهید.

هنگامی که سایت شما در یک سرور میزبانی می شود ، هر کاربر که از آن بازدید می کند درخواست هایی را به همان سرور ارسال می کند.

این بدان معنی است که وقتی سایت شما سطح بالایی از ترافیک را تجربه می کند ، مدت زمان لازم برای پردازش هر درخواست افزایش می یابد و باعث کاهش زمان بارگیری برای همه آنها می شود.

برای کاربرانی که از سرور شما دورتر هستند ، زمان بارگیری بیشتر است زیرا اطلاعات باید مسافت بیشتری را طی کنند،حتی اگر شما ترافیک زیادی را تجربه نمی کنید.

یک CDN یا شبکه تحویل محتوا می تواند در رفع این مشکلات به شما کمک کند.با استفاده از CDN ، سایت خود را در شبکه جهانی سرورها ذخیره می کنید. هنگامی که مرورگرِکاربر پرونده هایی را از سایت شما درخواست می کند ، آن درخواست به نزدیکترین سرور هدایت می شود.

cdn

مثالی برای استفاده از CDN

به عنوان مثال ، بیایید بگوییم سرور مبدا شما در تهران است ، اما از CDN برای میزبانی پرونده ها در سطح جهان استفاده می کند.اگر یک کاربر از آفریقای جنوبی از سایت شما بازدید کند ، مرورگر آنها می تواند پرونده ها را از یک سرور مجاور بارگیری کند.

محتویاتی که کاربر دریافت می کند یکسان است ، اما می تواند خیلی سریعتر بارگیری شود . این کار باعث می شود تاخیرهای بارگیری و مشکلات تاخیری که کاربران در آن واقعاً دور از سرورهای میزبان قرار دارند را از بین ببرد.

در یک آزمایش ، VentureHarbour گزارش کرد که در مدت زمان بارگیری از ۲۰-۵۱٪ – برای ۲۰ دقیقه کار کاهش می یابد.

پیشرفت های دقیق بین صفحه متفاوت است ، با صفحاتی که تصاویر زیادی دارند از CDN بیشترین بهره را می برند.اگر می خواهید CDN را شروع کنید ، بهترین گزینه های شما MaxCDN و Cloudflare است.

MaxCDN یک CDN کامل است ، به این معنی که فقط خدمات CDN را ارائه می دهد. آنها مراکز بیشتری دارند و فقط بر بهبود زمان بارگیری تمرکز می کنند.از طرف دیگر Cloudflare ، خدمات CDN را با ویژگی های امنیتی و بهینه سازی ترکیب می کند.

موردی که شما انتخاب می کنید به این بستگی دارد که آیا شما می خواهید آن ویژگی های اضافی را داشته باشید یا فقط می خواهید روی بهبود سرعت سایت متمرکز شوید.

۱۲. از پلتفرم های میزبان خارجی استفاده کنید.

علاوه بر میزبانی پرونده های سایت خود بر روی CDN ، می توانید از پلتفرم های میزبانی خارجی برای برخی از پرونده های بزرگتر خود نیز استفاده کنید.این کار مخصوصاً برای فیلم ها با ارزش است.

به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که می خواهید یک آموزش ویدیویی به سایت خود اضافه کنید. شما فایل تصویری را ایجاد ، ویرایش و منتشر می کنید.

اولین فکر شما ممکن است،آپلود فیلم به طور مستقیم در سایت شما از طریق FTP یا ویرایشگر WordPress باشد.

سرور اشتراکی و فضای محدود آن

اگر از یک سرور مشترک استفاده می کنید ، فضای محدودی دارید. فیلم ها می توانند شما را به سرعت از این حد نیز فراتر ببرند.در برخی موارد ، پرونده های ویدیویی بزرگ حتی ممکن است شرایط استفاده قابل قبول شما را نقض کنند ، که می تواند باعث این مسئله شود که حساب میزبانی شما به طور کلی از بین برود.

اگر چندین کاربر سعی کنند همزمان یک ویدیو را در سایت شما مشاهده کنند ، سرور شما باید آن فایل عظیم را به همه آنها تحویل دهد. اگر سرور شما از پهنای باند محدودی برخوردار باشد ، این امر می تواند باعث تاخیر و مکث در پخش شود.

اگر تا به حال سعی کرده اید ویدیو تماشا کنید و هر بار برای بارگیری آن مکث کرده اید ، می دانید که چقدر ناامید کننده است.این کار را با بازدید کنندگان خود انجام ندهید.در عوض ، فیلم خود را در یک سرویس مانند Aparat، YouTube ، Vimeo یا Wistia میزبانی کنید.سپس ، فیلم را در سایت خود تعبیه کنید.

این فرایند باعث صرفه جویی در فضا و بارگیری سریعتر می شود و انجام آن بسیار آسان است.مشکل ترین قسمت فقط این است که می خواهید کدام یک را انتخاب کنید.

۱۳. CSS را بهینه کنید.

CSS الزامات استایل صفحه شما را نگه می دارد. به طور کلی ، وب سایت شما به یکی از دو روش به این اطلاعات دسترسی پیدا می کند: در یک پرونده خارجی ، که قبل از ارائه صفحه شما بارگذاری می شود ، یا درون خطی است ، به این معنی که در خود سند HTML است.

به عنوان یک قاعده کلی ، از قرار دادن CSS در کد HTML (مانند بخش ها یا عناوین خود) مانند CSS درون خطی ، خودداری کنید. اگر همه CSS خود را در صفحه شیوه خارجی خود قرار دهید ، کد تمیزتری دریافت خواهید کرد.با این کار اندازه کد شما کاهش می یابد و تکرار کد کمتری ایجاد می کند.

هنگام تنظیم استایل های شما ، بهتر است فقط از یک شیوه نامه CSS خارجی استفاده کنید ، زیرا شیوه نامه های اضافی درخواست های HTTP را افزایش می دهد.

کاهش درخواست های css

۱۴. اولویت بندی محتوای بالاتر (بارگذاری تنبل)

به تازگی توصیه شده است که شما فقط از یک شیوه نامه CSS استفاده کنید و هیچ CSS درون خطی نداشته باشید ، باید یک نتیجه گیری را در نظر بگیرید.

شما می توانید با داشتن سریعتر بارگیری بخش بالای صفحه، تجربه کاربر را بهبود بخشید،حتی اگر بقیه صفحه بارگیری چند ثانیه طول بکشد.این بارگذاری تنبل نامیده می شود و مخصوصاً برای صفحاتی که تعداد زیادی محتوا دارند مفید است.

بارگذاری تنبل

مثالی برای اولویت بندی محتوا

به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم شما یک پستِ وبلاگ می نویسید که شامل ۲۰ عکس است. به طور معمول ، مرورگر کاربر باید قبل از نمایش هر چیزی در صفحه ، همه آن تصاویر را بارگیری کند.با بارگذاری تنبل ، می توانید ابتدا محتوای موجود در نما را بارگیری کنید ، و سپس همه آن عکس ها را بارگیری کنید.

به این ترتیب ، کاربر مجبور نیست برای دسترسی به صفحه منتظر بماند ، و تصاویر در هنگام مشاهده بارگذاری می شوند.این امر می تواند زمان بارگیری را در پست ها با تصاویر زیاد کاهش دهد.

و اگر سایت خود را در وردپرس اجرا کردید ، امکان نصب آن به آسانی با نصب یک افزونه است. گزینه های زیادی وجود دارد که می توانید برای شروع استفاده از بارگیری تنبل در سایت خود استفاده کنید.

Lazy Load یک افزونه بسیار ساده است که از jQuery.sonar برای بارگذاری تصاویر فقط در هنگام مشاهده در مرورگر کاربر استفاده می کند.تمام کارهایی که شما باید انجام دهید اینست که آن را نصب و فعال کنید سپس ، هنگامی که یک تصویر برای کاربر قابل مشاهده باشد ، افزونه به طور خودکار تشخیص داده و بارگذاری می کند.

WP Rocket

اگر قبلاً از WP Rocket استفاده کرده اید ، می توانید از افزونه برای بارگذاری تنبل نیز استفاده کنید.تنظیمات WP Rocket خود را باز کرده و روی زبانه “Basic” کلیک کنید. در بخش LazyLoad ، کادر کنار “فعال کردن تصاویر” را علامت بزنید.

۱۵. تعداد افزونه هایی را که در سایت خود استفاده می کنید کاهش دهید.

همانطور که احتمالاً تاکنون از این پست دریافته اید ، افزونه ها می توانند کارهای زیادی را برای بهبود سایت وردپرس شما انجام دهند. می توانید از آنها برای اضافه کردن قابلیت های سفارشی ، پاک کردن کد خود ، بهبود تجربه کاربر و موارد دیگر استفاده کنید.به علاوه ، نصب آنها بسیار آسان است.

غیرفعال کردن و حذف موارد غیر ضروری هم می تواند سرعت کلی شما را بهبود بخشد و هم در طولانی مدت نگهداری را آسان تر کند.چند روش مختلف وجود دارد که می توانید افزونه ها را در سایت خود ارزیابی کرده و هرچه سرعت سایت شما را کند می کند از بین ببرید.

افزونه های خود را تست کنید.

وقتی می خواهید سرعت سایت را بهبود بخشید ، دو روش مختلف برای تعیین اینکه کدام افزونه ها روی آن تأثیر می گذارند وجود دارد.

اولین کار غیرفعال کردن افزونه ها ، سپس دیدن عملکرد سایت شما است. اگر تعداد افزونه های زیادی داشته باشید می تواند یک روند خسته کننده باشد.

ابتدا یک تست سرعت را با تمام افزونه های سایت انجام دهید. شما می توانید این کار را با ابزارهایی مانند GTmetrix ، Pingdom یا هر ابزار سرعت سایت دیگری که ترجیح می دهید،انجام دهید.سپس با غیرفعال کردن افزونه های خود یک بار آزمایش کنید و سرعت خود را دوباره ببینید.اگر افزونه های زیادی دارید ، این فرایند می تواند مدتی طول بکشد.

خوشبختانه ، یک جایگزین برای این کار وجود دارد: نصب یک افزونه دیگر.

افزونه “عملکرد افزونه ها”، گزینه ای مناسب برای شناسایی افزونه هایی است که باعث ایجاد مشکل در سایت شما می شوند. به علاوه ، این افزونه بسیار سریعتر و آسان تر از غیرفعال کردن دستی پلاگین ها و آزمایش سرعت سایت است.

پس از نصب افزونه ، به صفحه تنظیمات خود بروید و اسکن سایت را اجرا کنید.این کار چند دقیقه طول خواهد کشید ، سپس گزارشی را با تفصیل نحوه عملکرد هر افزونه در سایت خود به شما نشان می دهد.

همپوشانی های عملکرد را شناسایی کنید.

در اکثر موارد ، افزونه هایی که در سایت خود نصب کرده اید ، هدف مشخصی دارند. بنابراین حتی اگر سایت شما را کند کند ، حذف آنها ممکن است گزینه ی مناسبی نباشد.

خوشبختانه افزونه های بسیاری وجود دارد که می توانند بیش از یک هدف را تحقق بخشند ، و پیدا کردن آنها می تواند به شما در حذف افزونه هایی که فقط یک هدف را دارند کمک کند.به عنوان مثال ، افزونه های WP Rocket و WP Total Cache  برای بهبود سرعت سایت بسیار مفید هستند و هر دو گزینه عالی هستند.

اما با توجه به اینکه آنها در خدمت بسیاری از اهداف مشابه هستند ، شما به احتمال زیاد به هر دوی آن ها نیاز ندارید. اگر هر دوی آنها را در سایت خود نصب کرده اید ، می توانید ویژگی هایی را که در هر کدام از آنها استفاده می کنید ارزیابی کنید و ببینید کدام یک از آن ها متناسب با نیازهای شما هستند.

افزونه ها را برای کارهایی که می توانید بصورت دستی انجام دهید حذف کنید.

بسته به سطح تجربه شما ، می توانید با انجام کارهای خاص ، تعداد پلاگین های خود را نیز کاهش دهید.

به عنوان مثال ، بسیاری از دارندگان سایت از افزونه ای برای اضافه کردن کد رهگیری Google Analytics به سرصفحه خود استفاده می کنند. اگرچه این کار روند را برای  کاربری  که نمی تواند کد را راحت ویرایش کند ، خوب است ، اما در کل وجود آن لازم نیست.

اگر افزونه ای برای ویرایش عناوین و پاورقی ها ندارید ، می توانید به صورت دستی آن را از طریق FTP سایت خود به آن اضافه کنید.

۱۶- تغییر مسیرها (redirects) را  کاهش دهید.

تغییر مسیرها (redirects) معمولاً هنگام جابجایی و حذف صفحات ضروری هستند و بهترین راه برای از بین بردن مشکلات با لینکهای خراب هستند.اما داشتن بیش از حد بسیاری از آنها می تواند به درخواستهای HTTP اضافه کند ، که بر سرعت سایت تأثیر منفی  می گذارد ، خصوصاً در دستگاه های تلفن همراه.

این بدان معنی است که بهتر است آنها را به حداقل برسانید. در حقیقت ، گوگل می گوید که در حالت ایده آل ، صاحبان سایت آنها را به کلی حذف کنند.اما متأسفانه ، این مورد برای اکثر صاحبان سایت که تاکنون محتوای خود را حذف کرده و یا تغییر ساختار داده اند ، واقع بینانه نیست.

با این وجود ، در بیشتر موارد ،امکان بهبود وجود دارد.می توانید با استفاده از Screaming Frog شروع به شناسایی سریع تمام تغییر مسیرهایی که در سایت خود دارید ، کنید.

تغییرمسیر

۱۷- اسکریپت های خارجی را کاهش دهید.

همانطور که در بالا اشاره کردیم ، هرچه درخواست کمتر از سایت شما به سرور شما انجام شود ، سایت شما سریعتر بارگذاری می شود.

گرچه پرونده های CSS و JavaScript اغلب مقصر اصلی اسکریپت های خارجی اضافی هستند ، آنها تنها مقصر نیستند و از بین بردن سایر موارد نیز می تواند بر سرعت شما تأثیر بگذارد.

۱۸. سرعت سایت خود را با گذشت زمان نظارت کنید.

همانطور که شما برای بهبود سرعت سایت خود تلاش می کنید ، ایده خوبی است برای نظارت بر نحوه تغییر آن در طول زمان. این کار حتی بعد از رسیدن به بارگیری صفحه قابل قبول نیز مهم است.

همانطور که از این پست می بینید ، فاکتورهای زیادی وجود دارند که بر سرعت سایت شما تأثیر می گذارند، بنابراین سرعت سایت می تواند تقریباً در هر زمان تغییر کند.

نظارت بر سرعت سایت  شما به طور منظم می تواند به شما کمک کند زودتر مشکلی را پیدا کنید ، و سایت خود را در وضعیت خوبی قرار دهید.

نحوه انجام تست سرعت وب سایت

ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای تحقق این امر از آن استفاده کنید. یکی از بهترین راهکارها برای نظارت بر عملکرد کلی سایت ، تست سرعت وب سایت Pingdom است.

۱۹. مرتباً پایگاه داده خود را بهینه کنید.

این روشی که  اغلب آن را نادیده می گیرند اما بسیار قدرتمند برای افزایش سرعت وب سایت شماست. در صورت استفاده از WordPress یا هر CMS که به استفاده از بانک اطلاعاتی بسیار متکی است ، به ویژه مؤثر است.

برخی از سیستمهای مدیریت محتوا و افزونه هایی که نصب می کنید برای ذخیره اطلاعات به داده های خود اعتماد زیادی دارند. این باعث افزایش داده های ذخیره شده در پایگاه داده شما هنگام استفاده از CMS / افزونه می شود ، وب سایت شما را به تدریج کندتر می کند. این امر خصوصاً در مورد پلاگین هایی که گزارش ها ، آمار و داده های کاربر را ذخیره می کنند ، صدق می کند. همچنین اگر از WordPress استفاده می کنید و بازنگری ها ، پینگ بک ها و لینک های پس زمینه را نیز فعال می کنید ، اعمال می شود.

شما می توانید با تمیز کردن مرتب پایگاه داده خود ، وب سایت خود را بسیار سریعتر کنید ،در صورت استفاده از WordPress می توانید از افزونه WP-Optimize استفاده کنید.

بهینه سازی پایگاه داده

۲۰.تمام پیوندهای شکسته را در وب سایت خود برطرف کنید.

اگرچه پیوندهای شکسته شده در محتوای شما بر سرعت وب سایت شما تأثیر نمی گذارد ،اما آنها می توانند یک تجربه کاربر بد را ایجاد کنند ، پیوندهای شکسته در URL های JavaScript ، CSS و Image شما می توانند وب سایت شما را تحریک به کندشدن کنند. حتماً این جنبه های وب سایت خود را برای لینک های خراب اسکن کرده و آنها را قبل از ارسال کاربران خود برطرف کنید.

۲۰- از شتابدهنده PHP استفاده کنید.

PHP نیاز به وارد کردن اطلاعات یکسان در وب سایت خود را تمام مدت کاهش می دهد اما می تواند به زمان بارگذاری وب سایت شما اضافه کند. در صورت امکان می توانید فایل های PHP را با پرونده های HTML ثابت جایگزین کنید ، یا می توانید در صورت وابستگی زیادی به PHP ، از یک شتاب دهنده PHP استفاده کنید تا وب سایت شما خیلی سریعتر شود.

۲۱. نظارت بر سرعت صفحه تلفن همراه

علاوه بر نظارت بر بارگذاری  در دسک تاپ ،باید به میزان بارگیری سایت شما در دستگاه های تلفن همراه توجه ویژه ای داشته باشید.همانطور که در بالا اشاره کردیم ، تجربه کاربر تلفن همراه اکنون بر همه رتبه های سایت شما تأثیر می گذارد.

به علاوه ، به نفع شماست که سایتی سریع و کاربر پسند را برای کاربران تلفن همراه فراهم کنید.می توانید با استفاده از ابزار تست سایت  در Google برای تست سرعت صفحه خود شروع کنید. برای شروع ، فقط URL خود را وارد کنید.

بهبود بخشیدن سرعت سایت در موبایل

نتیجه

رسیدن به سرعتی مناسب برای بارگذاری صفحه ممکن است یک کار دشوار باشد اما تأثیر مثبتی در عملکرد کلی سایت شما خواهد داشت.

یادآوری این نکته نیز مهم است که اگرچه تمام نکات موجود در این صفحه می تواند به شما در دستیابی به  سرعت مناسب برای سایت شما کمک کند ، اما لازم نیست همه آنها را پیاده سازی کنید.

مدتی را صرف جستجوی نتایج تست سرعت سایت خود کنید و به دنبال موضوعاتی باشید که بیشترین تأثیر را در تست سرعت شما دارند. روی این عوامل تأثیرگذار متمرکز شوید و اقدامات لازم را برای شکل دادن به آنها انجام دهید.

منابع:ventureharbour, crazyegg

, , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.