آشنایی با صفحات دینامیک و استاتیک

آشنایی با صفحات دینامیک و استاتیک
در این بخش به آشنایی با صفحات دینامیک و استاتیک میپردازیم . طراحی وب سایت یا یک صفحه وب شخصی می تواند ثابت یا پویا باشد.
یک وب سایت استاتیک حاوی اطلاعاتی است که تغییر نمی کند. برای هر بیننده سایت یکسان یا ثابت باقی می ماند. یک وب سایت پویا شامل اطلاعاتی است که بسته به مشاهده گر ، زمان روز ، منطقه زمانی ، زبان مادری بیننده و سایر عوامل تغییر می کند. به عنوان مثال ، صفحه اصلی Computer Hope یک وب سایت پویا است که بطور خودکار روزانه تغییر می کند.

صفحات دینامیک

برای آشنایی با صفحات دینامیک و استاتیک ، یک وب سایت پویا می تواند شامل برنامه نویسی سمت سرور یا اسکریپت نویسی سمت سرور برای تولید محتوای در حال تغییر یا ترکیبی از هر دو نوع اسکریپت باشد.

این سایت ها همچنین شامل برنامه نویسی HTML برای ساختار اساسی هستند. اسکریپت نویسی سمت مشتری یا سرور مراقبت از روده های سایت را انجام می دهد.

با استفاده از برنامه نویسی HTML در سمت مشتری ، این صفحه می تواند از JavaScript یا یک زبان نوشتاری دیگر برای تغییر داده های صفحه به عنوان ساختاری پویا استفاده کند.

با برنامه نویسی سمت سرور ، اسکریپت ها روی سرور میزبان صفحه اجرا می شوند. فرآیند نحوه ساخت این صفحه توسط پارامترهای تعریف شده در اسکریپتینگ سمت سرور تعیین می شود.

به هر چیزی که به طور فعال تغییر کند یا تکامل یابد ، اشاره دارد. به عنوان مثال ، یک صفحه وب پویا دائماً از چندین منبع ورودی مانند نظرات کاربران یا عناصر صفحه که بطور تصادفی تولید می شوند ، در حال تغییر و در حال بروزرسانی شدن است.

در مقایسه ، صفحات وب ثابت فقط وقتی مدیر وب به صورت دستی تغییراتی در سایت ایجاد می کنند ، بروزرسانی می شوند. درآشنایی با صفحات دینامیک و استاتیک به مثال زیر میپردازیم:

یک وب سایت پویا صفحه اصلی Computer Hope است که یک اسکریپت Perl است که اطلاعات را از چندین منبع برای تولید صفحه نمایش داده شده به بازدید کننده بیرون می کشد.

صفحات استاتیک

صفحات استاتیک ممکن است به هر یک از موارد زیر مراجعه کند:
۱. اصطلاح دیگری که برای توصیف ثابت استفاده می شود. به عنوان مثال ، بسیاری از صفحات وب صفحات HTML استاتیک هستند ، به این معنی که هیچ یک از محتوای نمایش داده شده توسط کد یا اسکریپت دیگر تولید نشده است.
صفحات استاتیک تغییر نخواهد کرد مگر اینکه سازنده به صورت دستی تغییری در پرونده ایجاد کند.

۲. یک تخلیه الکتریکی ، برای اطلاعات بیشتر در مورد تخلیه استاتیک ، با نام ESD و خطرات احتمالی ناشی از آن در رایانه یا الکترونیک .

ESD یا به عبارتی electrostatic discharge به معنی تخلیه الکترواستاتیک (ESD) جریان ناگهانی برق بین دو جسم با بار الکتریکی ناشی از تماس ، قطعی برق یا خرابی دی الکتریک است. … ممکن است از شبیه سازهای ESD برای آزمایش دستگاه های الکترونیکی ، به عنوان مثال با مدل بدن انسان یا مدل دستگاه شارژ استفاده شود.

, , ,
Share:

نظرات

۲ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.