تاثیر بک لینک در وب سایت

تاثیر بک لینک در وب سایت

لینک دهنده چیست؟

وقتی یک وب سایت به ، وب سایت دیگری پیوند می دهد اصطلاحا به آن بک لینک گفته می شود . برای اینکه موتورهای جستجو بتوانند آن سایت را بعنوان بک لینک تشخیص دهند باید لینک قابل کلیک باشد . مثلا لینک ttmweb, https://ttmweb.ir  بعنوان بک لینک حساب نمی شود ، بلکه https://ttmweb.ir درست است . بک لینک هایی که کیفیت بالایی دارند به سایت شما  کمک می کنند که رتبه خود را در نتایج موتور جستجو افزایش دهید ،

بک لینک ها باید در سایت هایی باشند که مرتبط با یکدیگر باشند . علاوه بر کیفیت باید سایت های معتبری باشند که رتبه بالایی دارند . هر جقدر از لینک دهنده های با کیفتی از سایت های مختلف برخوردار باشید ، رتبه شما نیز بالاتر است .

همانطور که در مقالات قبل در مورد سئو چیست توضیح دادیم ، اکنون میخواهیم تاثیر بک لینک در وب سایت را برای شما بیان کنیم.

تاثیر بک لینک در وب سایت

تاثیر بک لینک در وب سایت چیست ؟

     ۱. شناخت / مواجهه با برند

وقتی کسی بصورت آنلاین مطالب را میخواند ، اول پیوند ها را متوجه می شود . اگر وب سایت شما به صورت مداوم مشاهده شود به طور خودکار برند شما در ذهن آن شخص به صورت خودکار با آن موضوع ارتباط برقرار می کند . نحوه شناسایی موتورهای جستجو پیوندها در سایت شما و نشانگر اینکه سایت شما دارای اطلاعات مفیدی است ، مصرف کنندگان نیز چنین چیزی را می بینند و این نشان می دهد که آنها به برند شما علاقه مند می شوند .

     ۲. سرب / روابط جدید

  داشتن بک لینک های زیادی می تواند شما را برای ایجاد دوستان جدید ، رهبری و حفظ ارتباط با مصرف کنندگان خود سوق دهد . وقتی شخصی یک مطلب خوب را می خواند و یک بک لینک را به عنوان منبع نشان می دهد ، شانس خوبی وجود دارد که آنها روی لینک کلیک کنند تا اطلاعات بیشتری راجع به وب سایت شما کسب کنند . اگر آن شخص واقعاً از پست شما لذت می برد ، ممکن است در رسانه های اجتماعی شما را دنبال کند . یک پیوند ساده می تواند بدون کمک گرفتن از رتبه بندی موتورهای جستجو ، مخاطبان را به وب سایت شما برساند .

     ۳. ترویج

   بک لینک ها راهی برای تبلیغ وب سایت یا محصولات شما از طریق اظهار نظر در سایت های معتبر و اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی است . اگر صفحاتی که می خواهید رتبه بندی کنید ، محتوای ضعیف ندارند ، تلاش خواهید کرد که در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشید .

     ۴. ترافیک ارجاع

 اگرچه بیشترین میزان ترافیک مربوط به موتورهای جستجو است ، اما برخی از آنها از مراجعه ارجاع می شوند . ترافیک مراجعه به این معنی است که افراد روی پیوندهای درون محتوا کلیک می کنند و به محتوای مرتبط منتقل می شوند . بیشتر اوقات ، ترافیک ارجاع هدفمند بوده و نرخ گزاف گویی کم است .

     ۵. رتبه بندی ارگانیک

نتایج جستجوی ارگانیک نتایجی هستند که دارای کلمات کلیدی مرتبط با اصطلاح اصلی جستجو هستند. برخلاف نتایج غیر ارگانیک که تبلیغات کلیکی هستند . بک لینک به رتبه بندی موتورهای جستجو کمک می کند . اگر پست شما از وب سایت های دیگر پیوند دارد ، در موتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهد داشت .

واژگان مرتبط

Juice Link:

این اصطلاح برای اشاره به مقدار یک لینک به یک وب سایت یا صفحه خاص استفاده می شود . هنگامی که یک وب سایت پست خود را به سایت شما پیوند می دهد ، “Juice Link” را منتقل می کند که به شما در رتبه بندی موتورهای جستجو کمک می کند . به عنوان مثال ، اگر صفحه A به Twinword پیوند دارد ، Juice Link را به Twinword منتقل می کند و به آن کمک می کند در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشد . هرچه کیفیت پیوند بالاتر باشد ، Juice Link از آن بیشتر می شود .

  پیوند بدون پیگیری:

این پیوندها هیچ گونه لینک به وب سایت / صفحه نمی دهند و به ترتیب در رتبه بندی موتورهای جستجو قرار نمی گیرند . اگر نمی خواهید وب سایت که به آن مراجعه می کنید ، رتبه خود را افزایش دهد ، از لینک بدون پیگیری استفاده کنید . نمونه ای از پیوند بدون پیگیری در<HTML ، <a href=”http://www.website.comuhet rel=roulettenofollowjeve متن </a> است .

 پیوند زیر را دنبال کنید:

همه پیوندها به طور پیش فرض انجام می شوند ، به این معنی که آب پیوند را منتقل می کنند تا زمانی که آن را به یک لینک بدون دنبال تبدیل کنید .

  Anchor Text:

این متن متنی با رنگ آبی قابل کلیک در یک لینک است . وقتی کار می کنید می توانید در کلمات کلیدی خاصی رتبه بندی کنید ، خوب کار می کنند . به جای پیوندی که می گوید “اینجا را کلیک کنید” ، باید آن را با نام صفحه ای که به آن منجر می شود یا کلمات کلیدی را نشان می دهد جایگزین کنید (به عنوان مثال “۱۸ استراتژی برای قویتر شدن اینستاگرام“) . برای یافتن صفحه مرتبط با آن ، کمی تحقیق در مورد کلید واژه انجام دهید.

پیوند دادن دامنه های Root:

این به تعداد پیوندهایی اشاره دارد که از همان دامنه به وب سایت شما پیوند دارند . حتی اگر سایت شما بارها و بارها در یک دامنه خاص ذکر شده باشد ، موتور جستجو فقط تعداد محدودی از آنها را به حساب خواهد آورد .

  پیوندهای داخلی:

پیوندهایی که از یک صفحه به صفحه دیگر در همان وب سایت منتقل می شوند به عنوان پیوند داخلی یا بهم پیوسته نامیده می شوند .

پیوندهای کم کیفیت:

پیوندهایی که از سایتهای اسپم ، خودکار و غیره به دست می آیند لینک کم کیفیت هستند و می توانند به رتبه بندی صفحه وب شما آسیب برساند .

نحوه ساخت بک لینک

به دلیل اهمیت رتبه بندی موتورهای جستجو ، backlinking باید یکی از اولویت های اصلی وب سایت شما باشد . ما تاثیر بک لینک در وب سایت را توضیح دادیم اکنون نحوه ی ساخت بک لینک را بیان میکنیم :

     ۱. ارسال

    مقالاتی را بنویسید که حاوی کلمات کلیدی محبوب هستند که به وب سایت / شرکت / محصول شما مربوط می شوند . اگر نمی دانید از کجا می توانید تحقیق در مورد کلمه کلیدی خود را برای سایت خود شروع کنید ، این ابزار کلمه کلیدی می تواند به شما کمک کند آنچه را که می خواهید پیدا کنید .

     ۲. نظر دادن

ارسال نظرات در مورد سایر مقالات مربوط به وب سایت یا محصول شما می تواند سودمند باشد . هنگامی که شروع به اظهار نظر می کنید ، به وب سایت / کالای خود که مربوط به آن مقاله است مراجعه کنید . شما هرگز نمی دانید چه کسی قصد دارد مقاله ای را در مورد سایت خود بنویسد یا به شما بک لینک دهد .

    ۳. پیگیری

مهم است که پیوندهای پشتیبان خود را ردیابی کنید تا بدانید، که کدام وب سایت ها به شما پیوند می دهند . می توانید یک صفحه گسترده اکسل تهیه کرده و تاریخ ، وب سایت ها ، اطلاعات تماس و نظرات را پیگیری کنید .

ابزارهای بک لینک

در اینجا چند ابزار بک لینک برای کمک به شما در شروع کار و نظارت بر پیوندها و همچنین رقبا وجود دارد .

در حال حاضر آغاز شده است!

ایجاد بک گراند ساختمان می تواند بسیار وقت گیر اما ارزشمند باشد . این به دلیل اهمیت رتبه بندی موتورهای جستجو می باشد ، باید یکی از اولویت های اصلی شما برای SEO سایت شما باشد . امیدوارم این مقاله به شما در درک بهتر بک لینک ها ، تأثیر آنها در رتبه بندی موتورهای جستجو و اینکه چرا باید بک لینک بسازید ، کمک کند . از بک لینک شروع کنید !

تجربه خود را از تاثیر بک لینک در وب سایت به ما بگویید ! اگر پیشنهادی ، سؤال یا توصیه ای دارید ، در صورت تمایل اظهار نظر خود را با ما در میان بگذارید .

منبع :https://www.twinword.com/blog/backlinks-affect-seo-ranking

, , , ,
Share:

نظرات

۴ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.