پشتیبانی سایت و تاثیرات آن

پشتیبانی سایت وتاثیرات آن

تاثیرات پشتیبانی در موفقیت سایت

پشتیبانی سایت و تاثیرات آن یکی از عوامل موثر در موفقیت کسب وکار های اینترنتی پشتیبانی سایت می باشد ، البته با ذکر این مورد پشتیبانی خوب و موثربا موفقیت همراه خواهد شد، ما می خواهیم در این مقاله شما را با اصول و قواعد یک پشتیبانی موثر آشنا سازیم ،وراه حل های که می توانید با آن پشتیبانی خوبی ارائه دهید را توضیح می دهیم ، برای داشتن یک سایت موفق و موثر حتما این مقاله را مطالعه کنید .

مواردی که در این مقاله یاد خواهید گرفت عبارت اند از :

 • چرا پشتیبانی سایت  مهم است ؟
 • نکاتی که باید برای یک  پشتیبانی خوب باید رعایت کنیم؟!
 • برخی اشتباهات که در حین پشتیبانی سایت صورت میگیرد ؟!
 • آیا پشتیبانی سایت ترسناک است؟!
 • روش های ارائه پشتیبانی خوب در سایت؟؟!

چرا پشتیبانی سایت مهم است ؟

شاید پاسخ این سوال را همه بدانند اما شاید باور نکنند که خیلی از سایت ها اصلا توجهی به آن ندارند و فکر می کنند در سایت وجود پشتیبان ضروری نیست و زمانی متوجه می شوند که چه اشتباهی مرتکب شده اند و در سایت پشتبانی خوبی عرضه نکرده اند که کاربران سایت شان را به عنوان یک سایت غیر قابل اعتماد شناخته اند و از سایت خرید و یا حتی بازدید هم نمی کنند.

نکاتی که در یک پشتیبانی خوب باید رعایت کنیم :

برای داشتن یک پشتیانی خوب شما باید نکاتی را رعایت کنید تا مشتریان سایت را از دست ندهید و برای جلوگیری از آن به نکات زیر توجه کنید :

 • پشتیبانی کاربران در کوتاهترین زمان
 • پاسخ درست به کاربران
 • داشتن چندین راه برای پشتیبانی
 • با نهایت احترام با کاربر صحبت کردن

برخی از اشتباهات که در حین پشتیبانی سایت صورت میگیرد :

انجام برخی کارها در حین پشتیبانی می تواند کابران را از سایت شما به قدری ناراحت کند که دیگر حاضر نباشند از سایت شما خرید کنند که در زیر برخی از آنها آورده شده :

 • دیر پاسخ دادن به کاربران
 • استفاده از کلمات غیر محترمانه در مکالمات
 • پاسخ اشتباه به سوالات کاربران
 • قبول نکردن اشتباهات

آیا پشتیبانی سایت ترسناک است ؟

برخی از وبمستر ها از پشتیبانی ترس دارند و فکر می کنند پشتیبانی یعنی دردسر یعنی هر روز کاربران زیادی پیام می دهند و از سایت ناراضی میشوند ، در صورتی که اصلا این چنین نیست و اکثر کاربران در پشتیانی سایت سوالاتی دارند که با کمی دانش می توانید به سوالات شان پاسخ دهید و نظر کاربران را جلب کنید .

روشهای ارائه پشتیبانی خوب در سایت :

روش های زیادی برای بهبود پشتیبانی سایت و تاثیرات آن وجود دارد که شما بر اساس نوع کاری سایت خود می توانید از آنها استفاده کنید در زیر برخی روش ها نوشته شده :

 1. پشیبانی تلفنی :

 یکی از اعتمادسازترین روش های پشتیبانی همین روش است، اکثر کاربران حتی با  شما تماس نمی گیرند ولی با دیدن شماره شما در سایت اعتماد می کنند اگر از شماره تلفن در سایت استفاده می کنید حتما باید هنگام زنگ تلفن به آن پاسخ  دهید.

       ۲.پشتیبانی تلگرام :

یکی از رایج ترین روش های پشتیبانی در حال حاضر تلگرام هست شما باید ایدی تلگرام خود را در سایت قرار دهید تا کاربران به راحتی بتوانند پشتیبانی بگیرند، شما باید در کمترین زمان ممکن پاسخ دهید تا کابران را راضی نگه دارید.

       ۳.چت آنلاین :

چت آنلاین رفته رفته گسترش پیدا می کند و خیلی از سایت ها دارند از آن استفاده می کنند و به شخصه این روش را دوست دارم  و پیشنهاد می کنم چون کاربران به راحتی و در کمترین زمان ممکن پاسخ سوالات را میگریند .

       ۴.سرویس تیکتینگ :

این روش را بیشتر در سایت های هاست دهی مشاهده می کند روشی نوین و اصولی برای پشتیبانی هست که شما می توانید در سایت راه اندازی کنید، برای راه  اندازی در وردپرس افزونه های خوبی وجود دارد.

       ۵.بخش تماس با ما :

از بخش تماس با ما هم می توانید به سوالات کابران پاسخ دهید.

       ۶.بخش نظرات سایت :

بخش نظرات هم برای سئو مهم است و هم می توانید از این بخش به سوالا کاربران سایت پاسخ دهید.

همانطور که در مطالب بالا خواندید تاثیر پشتیبانی در موفقیت سایت بسیار زیاد است، داشتن پشتیبانی فنی خوب در سایت نشان دهنده حرفه ای بودن شماست ، اگر پشتیبانی خوبی در سایت ندارید همین حالا برای پشتیبانی وب سایت اقدام کنید حتما از روش های متنوعی که در این مقاله در موردشان حرف زدیم استفاده کنید تا تاثیر آن را در افزایش فروش و اعتماد کاربران تان مشاهده کنید.

منابع : vitaminesite

, , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.