سئو سایت

سئو چیست و تاریخچه آن

ما در این مقاله میخواهیم بدانیم سئو چیست و تاریخچه ی آن به چه صورتی بوده:

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو برگرفته از عبارت search Engine Optimization است.سئو سایت درواقع کمک کردن به بهبود رویت و ارتباط وب سایتها برای جستجو و با هدف رسیدن به رتبه بندی بالا ایجاد شده است.سئو فرایند ساده ای نیست که به راحتی پیاده سازی شود بلکه نیازمند علم و دانش زیاد و صبر است.سئو سایت یا بهینه سازی سایت یکی از فعالیتهایی است که توسط سئو کار انجام میشود.

تاریخچه ی سئو:

در اوایل سال ۱۹۹۰ اولین موتورهای جستجو کار خود را آغاز کردند. که به عبارتی Alt vista, Infoseek و yahoo بودند که در آن زمان کاربران موتورهای جستچو را به دید یک لیست فهرست شده نگاه می کردند و با رشد روزافزون اینترنت موتورهای جستجوی جدیدتری ظاهر می شدند که از الگوریتم های رتبه بندی پیچیده تری استفاده می کردتد.سئو برای بیشتر دیده شدن سایتها فعالیت خود را شروع کرد.

مهندسین سئو به دنبال پیدا کردن راه هایی جهت تاثیرپذیری در رتبه بندی این موتورها چه با روش اخلاقی و چه غیر اخلاقی روی آوردند.

اهداف سئو :

هدف سئو کمک به وبسایتها در بدست آوردن محل بالا در نتایج جستجوی طبیعی و افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی وارد شده توسط کاربران است. بعد از اینکه سئو برای بهبود رتبه بندی سایتها در نتایج جستجوی طبیعی کار خود را شروع کرد این فرآیند نیازمند دانش و زمان برای پیاده سازی روشهای خود شد که زمان بزرگترین سرمایه گذاری اولیه برای بهینه شدن سایت است.

سئو سایت هفته و ماهها طول میکشد که به نتیجه برسد اگر چه ممکن است نتایج بهینه سازی جستجو به سرعت دیده نشود اما در دراز مدت مزایای سئو باعث افزایش رتبه بندی سایت و افزایش بازدیدکنندگان است. برای وب سایتها خیلی مهم است که در صفحه اول نتایج جستجو گوگل به خصوص جزو سه تا نتیجه طبیعی اول که ۵۸.۴ درصد کلیک ها را شامل می شود,قراربگیرند.

به طور کلی اهداف سئو شامل موارد زیر میباشد :

  • تاثیرات بسزایی در وب سایت دارد.
  • برند سازی میکند.
  • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
  • باعث شد وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
  • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
  • بهترین ابزار برای تبلیغات است.

حالا که شما با مفهوم سئو سایت آشنا شده اید میتوانید سایتی با کیفیت بالا را تولید کنید و از خدماتی که پشتیبانی سایت به شما میدهد میتوانید استفاده کنید .یا گسترش دنیای اینترنت مخصوصا در ایران تقاضای طراحی وب سایت هم بیشتر خواهد شد.

اگر دارای کسب و کار و یا هر شغلی هستید که میتوان آن را در بازار اینترنت قرار داد و مخاطب هایی دارید که اگر خدمات شما را ببینند قطعا با داشتن یک وب سایت  ایده آل و انجام مسائل سئو برای وب سایت خود میتوانید سهم بسیاری از بازار یک کشور را در حوزه ی کار خود داشته باشید,این فرصت را از دست ندید.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.